Żylaki nóg – innowacyjna metoda leczenia laserem

Sposobów na pozbycie się pajączków i żylaków na nogach jest bardzo wiele. Można spróbować domowego leczenia, a także sięgnąć po profesjonalne zabiegi lekarskie. I tu pojawia się pytanie którą metodę wybrać? Każda metoda ma swoje plusy i minusy, w grę wchodzi kwestia finansowa, skuteczność oraz ewentualne ryzyko powikłań zastosowania danej metody.

Dzisiaj postaramy się, zobrazować Wam jak wygląda zabieg usuwania żylaków nóg za pomocą lasera. Kiedyś jedyną metodą usuwania była operacja chirurgiczna, która polega na wyrwaniu żyły odpiszczelowej, fachowo nazywamy taki zabieg jako stripping. Jest to bardzo bolesny zabieg, a do tego wymaga w późniejszym czasie długiej rekonwalescencji. Dlatego wraz z postępem medycyny pojawiły się nowe możliwości.

To właśnie za pomocą lasera można pomóc swoim nogom. Pierwszy taki zabieg odbył się w 2002 roku w USA a niedługo po tym przywędrował również do Polski. Taki zabieg ma same zalety. Przede wszystkim jest to niebywały komfort dla pacjenta, ponieważ wystarczy znieczulenie miejscowe, a już na następny dzień możemy w pełni funkcjonować.

Plusy takiego zabiegu to również:

• wysoka skuteczność

• krótki czas zabiegu, nawet w ciągu godziny takie działania są wykonywane

• o wiele mniejsze ryzyko powikłań w stosunku do metody tradycyjnej

• zabieg ambulatoryjny

• nie wymaga hospitalizacji

• maksymalnie po dwóch dniach można wrócić do pracy

• może być stosowana w każdym stopniu choroby żył kończyn dolnych

 

Ile kosztuje usunięcie żylaków za pomocą lasera?

Cena – jest to tylko i wyłącznie jedyny minus tego zabiegu. Laserowe leczenie żylaków nie jest refundowane przez NFZ, chociaż wiele osób tego się domaga to z Narodowego Funduszu Zdrowia możemy jedynie liczyć na refundację tradycyjną metodą, na którą nierzadko czeka się nawet kilka lat. Koszt laserowej metody  oczywiście jest uzależniony od wielu czynników takich jak stopień zaawansowania, czy jest to tylko jedna kończyna czy też obie i oczywiście od kliniki na którą się zdecydujemy. Na pewno trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Naszym zdaniem ta cena jest warta efektów oraz komfortu w późniejszym życiu codziennym.

Operacja żylaków nóg laserem

Jeżeli zastanawiasz się czy kwalifikujesz się na taki zabieg, to na to pytanie odpowie Ci tylko i wyłącznie lekarz za pomocą badania. Wtedy stwierdza stopień zaawansowania choroby i po konsultacji ustala z pacjentem termin zabiegu.Jak przed każdą operacją trzeba trzymać się pewnych wytycznych, o których lekarz zazwyczaj informuje pacjenta. Są to zazwyczaj wszystkie podstawowe badania kontrolne takie jak np.morfologia. Nie wolno nic jeść przynajmniej 2 godziny przed zabiegiem a także przybyć na
termin z drugą osobą ponieważ nie wolno kierować osobie zoperowanej.

Sam zabieg jak informowaliśmy powyżej w zależności od kliniki, oraz stopnia zaawansowania trwa około godziny czasu a polega na tym, że do żyły odpiszczelowej wprowadza się światłowód. Za pomocą lasera, który emituje energię cieplną dokonuje się zamknięcia niewydolnej żyły odpiszczelowej albo odstrzałkowej. Oczywiście o całym przebiegu szczegółowo informuje lekarz prowadzący.

Jeśli zastanawiasz się nad operacją żylaków nóg, to mamy nadziję, iż niniejszy artykuł przybliżył Cię choćby do umówienia się na konsultacje z lekarzem.

Recent Posts

Leave a Comment