Żylaki a jazda na rowerze

Ostatnio pisaliśmy o żylakach w młodym wieku. Jak widać uwarunkowania genetyczne mają bardzo duży wpływ na ryzyko występowania żylaków kończyn dolnych u dzieci rodziców, mających właśnie to schorzenie nóg.

Jeżeli również Ty lub ktoś z Twoich bliskich odczuwa duże ryzyko wystąpienia tej choroby to na pewno warto tutaj zadbać o profilaktykę zdrowych nóg już w młodym wieku. I tu właśnie nasza propozycja aby niwelować jak najbardziej potencjalne ryzyko problemów z żylakami na nogach poprzez trening nóg, a pisząc konkretniej to jak najwięcej korzystać z jazdy na rowerze.

Rower towarzyszy nam praktycznie od najmłodszych lat, uczymy się na czterech kółkach, później na trzech aż w końcu udaje nam się jeździć na tych dwoje właściwych. Niestety z czasem rower odstawiamy ze względu na samochód, motocykl a także po prostu na zwyczajny brak czasu spowodowany codziennymi obowiązkami. I to właśnie przez tego typu sytuacje z naszymi nogami w późniejszym czasie może zacząć dziać się coś niepokojącego.

Dlatego warto na pewno zadbać o to aby w przyszłości żylaki nóg nas nie dotyczyły, a najlepszy na to jest ruch, czyli na pewno warto zainwestować trochę pieniędzy w dobry rower i spędzać na nim np drogę do pracy lub po południu wybrać się na rodzinną wycieczkę, tym bardziej że teraz w miastach powstaje coraz więcej dróg rowerowych.

Pewnie zadacie Państwo pytanie co z rowerem w zimę?

Jest to oczywiście utrudnienie ale w dzisiejszych czasach nie jest to niemożliwe. Można również zainwestować w rower stacjonarny chociaż to już znacznie większy koszt i też wymaga trochę miejsca w mieszkaniu, ale też skoro można biegać w zimę to również i można jeździć rowerem. Tym bardziej, że w ostatnich latach zima przebiega łagodnie w naszym kraju, więc to tylko kwestia braku śniegu na drogach oraz odpowiedniego ubioru.

Recent Posts

Leave a Comment